Leczenie żylaków, a skleroterapia

Leczenie żylaków, a skleroterapia
Powstawanie żylaków jest uwarunkowane naszymi genami odziedziczonymi od rodziców, dziadków, czy nawet dalszej rodziny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak powstają żylaki oraz w jaki sposób je się leczy, to koniecznie pprzeczytaj ten artykuł.

Jak wygląda proces powstania żylaków?

Powstawanie żylaków to proces, który występuje najczęściej u osób mających słabe mięśnie i cierpiących na zakrzepicę. Proces ten polega na tym, że tłoczona krew ze względu na różne uwarunkowania cofa się w żyłach tworząc zwiększone ciśnienie. W ten sposób żyły ulegają rozszerzeniu i jeśli proces się powtarza, nie wracają do swojego pierwotnego kształtu. Powoduje to powstanie w naszych kończynach żylaków.

Choroba objawia się znacznie bardziej widocznymi żyłami na naszych kończynach, ale również ciężkością nóg.

Żylaki leczy się lub zapobiega poprzez częste unoszenie kończyn do góry, noszenie specjalnych, obcisłych pończoch, bądź korzystanie z opasek uciskowych. Żylaki można również usunąć poprzez zabieg chirurgiczny.

Skleroterapia jednym ze sposobów leczenia żylaków

Jednak medycyna rozwinęła się bardzo mocno i do leczenia żylaków wykorzystywana jest skleroterapia. Skleroterapia to zabieg nie wymagający ingerencji chirurgicznej. W dużej mierze polega on na podaniu pacjentowi specjalnego preparatu, którego zadaniem jest zamknięcie konkretnych żył, co powoduje do ich obumarcia i całkowitego zniknięcia. Może być ona stosowana zarówno dla mniejszych naczyń krwionośnych, jak i dużych żył.

Zabiegi skleroterapii trwają bardzo krótko ok. 30-40 minut i zaraz po zabiegu pacjent może udać się do domu. Nie ma konieczności pozostawania w szpitalu.

Zabieg wykonywany bez względu na wiek

Skleroterapia jest wykonywana u każdego pacjenta i nie ma tutaj znaczenia wiek. Może to być zarówno osoba młoda jak i w podeszłym wieku. Do zabiegu są też kwalifikowaniu pacjenci bez znaczenia na charakter żylaków, nie ma zatem znaczenia jaka była przyczyna powstania żylaków.

Po zabiegu wymagane jest noszenie rajstop uciskowych oraz ochrona leczonego miejsca przed działaniem promieni słonecznych. Z tego właśnie względu zaleca się wykonywanie tego typu zabiegów poza okresm słonecznych czyli lato nie będzie najlepszym momentem.
Wykonywane są one przez profesjonalnych i fachowych lekarzy.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://anakonda.czest.pl/plac-zabaw-dla-dzieci-zabawa-nauka-jednym
http://yale.czest.pl/dlaczego-pos-przydatne
http://idiom.waw.pl/czytnik-kart-zblizeniowych-zastosowanie
http://jazz.slask.pl/czym-jest-czytnik-kart-zblizeniowych

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s