Iniekcje doszklistkowe – nowoczesna terapia poprawiająca widzenie

Iniekcje doszklistkowe – nowoczesna terapia poprawiająca widzenie
Nowoczesnym rozwiązaniem, które proponuje współczesna medycyna są iniekcje doszklistkowe. Czym są tzw. zastrzyki do oka i jak wygląda zabieg? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Na czym polega zabieg?

Iniekcje doszklistkowe to zabieg, który polega na wprowadzeniu leku do oka przy pomocy bardzo cienkiej igły. Wielu pacjentom świadomość wprowadzania ciała obcego do oka wydaje się nieprzyjemna, jednak zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, nie wiąże się więc z bólem, a jego trwanie ogranicza się do kilku minut. Wykonywany jest przez okulistę z pomocą pielęgniarki. Po zastrzyku pacjentowi sprawdza się ciśnienie w gałce ocznej oraz przeprowadza badanie, nie jest natomiast niezbędna hospitalizacja.

Jakich leków używa się w przypadku iniekcji doszklistkowych?

Do iniekcji doszklistkowych używa się leków, które różnią się substancją czynną w nich zawartą. Ich działanie jest podobne – mają na celu zatrzymanie chorób oka. Wielu pacjentów notuje nie tylko zatrzymanie pogorszenia widzenia, lecz także znaczną poprawę. Iniekcje doszklistkowe są bardzo skuteczne i nie wiążą się z wieloma możliwymi powikłaniami. Jednak podanie każdego leku wymaga przeprowadzenia badania oraz zachowania zasad ostrożności.
Przed zabiegiem, a także po nim, podaje się pacjentowi krople z antybiotykiem. Istotne jest również rygorystyczne zachowanie higieny – dzięki temu zabieg będzie bezpieczny, a pacjent szybko będzie dochodził do siebie. Zdarzają się nieczęste przypadki, że mimo odpowiedniego przeprowadzenia zabiegu, pacjent traci wzrok czy dochodzi do zapalenia oka. Jednak tego typu powikłania dotyczą niewielkiej liczby pacjentów.

Odwiedzaj okulistę

Dobra klinika okulistyczna zaproponuje odpowiednią ilość zastrzyków, które będą dostosowane do schorzenia pacjenta. Niekiedy niezbędne są serie powtarzane w odstępach czasowych. Terapia sprawdzi się przede wszystkim w przypadku schorzeń związanych z starczą utratą wzroku, krótkowzrocznością, retinopatią cukrzycową. Bardziej skuteczna będzie w momencie, gdy zmiany patologiczne nie są zaawansowane. U pacjentów, którzy zgłosili się do lekarza odpowiednio wcześnie, efekty będą znacznie lepsze – może dojść do poprawy ostrości widzenia. Właśnie dlatego ważne jest, aby konsultacje rozpocząć jak najwcześniej.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://theweddingworkbook.com/stomatologia-bytom-bez-obawy-stomatologa
http://content-hq.com/laserowe-usuwanie-zacmy-dowiedz-sie-wiecej
http://yale.czest.pl/dlaczego-pos-przydatne
http://watergate.czest.pl/warto-wiedziec-temat-pos

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s