Problem odwodnienia na dużych płaszczyznach rozwiążą płyty ażurowe

Problem odwodnienia na dużych płaszczyznach rozwiążą płyty ażurowe
Planujesz rozpocząć prace nad zagospodarowaniem działki? A może zastanawiasz się nad wykonaniem na niej ciągów komunikacyjnych? Jeśli tak to możesz napotkać pewne problemy związane z odwodnieniem. Zobacz, w jaki sposób płyty ażurowe pomogą Ci zapomnieć o tej niedogodności.

Trzy problemy, które możesz napotkać na swojej drodze

W momencie, w którym decydujesz się na rozpoczęcie prac nad zagospodarowaniem działki oraz wykonaniem na niej ciągów komunikacyjnych, musisz liczyć się z różnymi problemami. Specjaliści, którzy na co dzień zajmują się budownictwem lub projektowaniem dużych płaszczyzn, dzielą napotkane kłopoty związane z wyżej wymienionym przedsięwzięciem na 3 grupy: użytkowe, techniczne i formalno-prawne. Pierwsza, użytkowa grupa, wiąże się z ergonomią i wygodą użytkownika. Celem, który chcesz osiągnąć, są ścieżki oraz podjazdy, które w jak najprostszy sposób łączą ze sobą newralgiczne punkty, a jednocześnie mają one nawierzchnię, która spełnia wymogi użytkowników i wkomponowuje się w całość architektury. Z kolei kwestie techniczne odnoszą się do odpowiedniej nośności nawierzchni, jej zabezpieczeniu, jak i rozwiązaniu odwodnienia. Ta ostatnia kwestia jest dość prosta do opanowania, gdy mówimy o małych powierzchniach, lecz przy dużych płaszczyznach przemienia się w prawdziwy kłopot. Jeśli zaś chodzi o tę trzecią grupę, czyli formalno-prawną, to mówi ona o zapisach planu miejscowego. Najważniejszą kwestią jest wpis regulujący minimalny udział powierzchni biologicznie czynnej w zagospodarowaniu działki.

Płyty ażurowe – rozwiązanie dla każdego

Skupmy się jednak na kwestii odwodnienia na dużych płaszczyznach. Na obecną chwilę najlepszym rozwiązaniem są płyty ażurowe lub zastosowanie kostki ażurowej. Dzięki temu problem odwodnienia praktycznie przestaje istnieć. Jednak nie jest to jedyna zaleta tej opcji, pozwala ona również na wypełnienie wymagań planu miejscowego w zakresie zachowania powierzchni biologicznie czynnej. Jakby tego było mało to sposób układania nie różni się w zasadzie od tradycyjnej kostki brukowej czy płyt tarasowych. Na rynku wyróżniamy najczęściej
płyty ażurowe w 3 kolorach: czerwonym, grafitowym i szarym. Warto tutaj wspomnieć, iż stosuje się je jedynie w miejscach, gdzie nie ma wielkiego ruchu. Przy dużym natężeniu ruchu lub pod wpływem wielkiego nacisku wynikającego z jazdy ciężarowych samochodów, płyty ażurowe ulegają dość szybko zniszczeniu.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://humpday.com.pl/sprawdz-gdzie-sa-najblizsze-place-zabaw-w-twojej-okolicy
http://content-hq.com/place-zabaw-idealny-sposob-spedzanie-czasu
http://www.domujemy.pl/forum/2195/kiedy-oplaca-sie-budowac-dom-dwurodzinny/?p=&reply=true#form
http://budowanie-na-wymiar.bloog.pl/id,355940405,title,Jak-wybierac-place-zabaw,index.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s